2 Runda Rajdowego Pucharu Portalu Rajdowka.pl ” Rajd o Puchar Gminy Gorzyce 2017″ Przygotowania w toku.

Witam serdecznie na miesiąc przed drugą rundą naszego pucharu .

Tym razem ruszamy do malowniczej Gminy Gorzyce gdzie przygotowaliśmy dla Was dwa odcinki specjalne o długości OS1 – 2,5 km i OS2 – 3,1 km oraz 12,5 km “dojazdówek” .  Rajd odbędzie się po nawierzchni asfaltowej z małym kawałkiem płyt betonowych które stanowią ok 5% całej trasy . No to jakie opony zabrać już wiemy 🙂

Trasę rajdu pokonywać będziemy w czterech pętlach tak jak to miało miejsce w Kuźni Raciborskiej z tym że podczas tego rajdu wzrosła ilość kilometrów oesowych . Mamy nadzieję że te 22,4 km sprawi wam przyjemność a cena 270 zł zostanie przyjęta przez Was z zrozumieniem. Wiadomo że czym więcej kilometrów przez nas przygotowanych tym wyższe koszta rajdu, i tu już nic na to nie poradzimy. Dzięki naszym sponsorom których logotypy ukażą się w materiałach promocyjnych cena ta nie jest wyższa, a wygrani będą pewnie mogli liczyć na jakieś nagrody.

Być może nie będzie to tak jak w Kuźni Raciborskiej gdzie Burmistrz Miasta osobiście wręczył nagrody ufundowane przez miasto .Pamiętajmy jednak że wciąż są to przygotowania do rajdu i wszystko jest możliwe, a firmy zainteresowane współpracą serdecznie zapraszamy .

Dziś publikujemy regulamin rajdu i regulamin akredytacji prosimy o dokładne zapoznanie się z tymi arcyważnymi dokumentami których mamy zamiar surowo przestrzegać .

Oczywiście nie zapomnieliśmy o błędach w Kuźni Raciborskiej które nam się jednak przydarzyły i za które raz jeszcze przepraszam i biorę “na klatę”  Nie zapominając o tych błędach przygotowaliśmy trasę jak uważam lepiej i dokładniej . Bierzemy ludzi sprawdzonych do zabezpieczenia “Safety” których spotkać możecie na innych rajdach w okolicy a szykany zostają obsadzone podwójnie . Szykany wykonane z opon zostaną solidnie i można w nie spokojnie bić, co na pewno nie umknie uwadze Sędziemu faktu. Fakt ten oczywiście w trybie “online” zanotuje Wam elektroniczny pomiar racetime.pl firmy RaceGC . Kto wie może nawet będzie to w przekazie wideo online który również wykona dla nas firma RaceGC poprzez trzy kamery nadające podczas rajdu . Nie zapomnieliśmy też o tym że rajd to również kiełbasa z grilla 🙂 I tak jak w Kuźni Raciborskiej tak i tu będzie na Was czekać ciepły posiłek .

Ważną sprawą jest też to że w tym rajdzie wystartować mogą jedynie samochody posiadające klatkę bezpieczeństwa . Myślę że po przejechaniu zapoznania poprzecie tą naszą decyzję, jako organizator uważam że era startów bez klatki odeszły do lamusa . Załogi bez klatek pozostaje mi jedynie zaprosić w imieniu Szombierki Rally Cup do Szombierek na kolejną rundę i zachęcić do wstawiania klatek zgodnych z załącznikiem J .

Zwracam też uwagę na obowiązek posiadania plandeki pod samochodem w bazie rajdu, na dzień dzisiejszy to było by wszystko a o wszystkim będę na bieżąco Was informował .  Mam nadzieję że przeczytacie z uwagą regulamin a ewentualne pytania kierować na adres puchar@rajdowka.pl

Muszę też się pochwalić że kolejny raz sprawdza się idea pomocy “trój pucharowej” i w Gorzycach kolejny raz otrzymamy wsparcie Rajdowego Pucharu Śląska i Szombierki Rally Cup . I z tego miejsca serdecznie za to dziękuję organizatorom tych wspaniałych pucharów . Chłopaki dzięki.

Dziękujemy też Gminie Gorzyce za zaproszenie naszego pucharu na swój teren oraz ekipie Ośrodka kultury za przygotowanie oprawy rajdu w tym również plakatu imprezy. No cóż my działamy dalej a Was gorąco zapraszamy do udziału w rajdzie . Mamy przygotowanych 60 miejsc a zgłoszenia ruszają 26 Czerwca .

Oto najważniejsze linki :

Strona rajdu RPPR Gorzyce 2017

Regulamin z załącznikami:

REGULAMIN-Gorzyce2017

ZAŁĄCZNIK-DO-REGULAMINU-Gorzyce

Akredytacja dla dziennikarzy, fotoreporterów oraz operatorów kamer   :

Wnioski o akredytację  wysyłamy pod adres: media@rajdowka.pl

Wniosek Akredytacji RPPR

Regulamin Akredytacji RPPR

Link do wydarzenia na portalu Facebook.

Już wkrótce podamy link do formularza zgłoszeń i kart BK  .

Pozdrawiam z rajdowym pozdrowieniem Robert Durczok i Maciej Migura.

PS. Fotografia wykorzystana w artykule pochodzi z archiwum załogi ARC Bohumin której dziękujemy za udostępnienie fotki .Załodze ARC Bohumin dziękuję też osobiście za wykonanie na własny rachunek pięknego logo naszego portalu na tej pięknej Skodzie.Jesteśmy tym faktem zaszczyceni że oto kolejna załoga wykonała i umieściła na swoim samochodzie nasze logo.  Niestety nie znamy autora tej pięknej fotki w razie rozpoznania proszę o kontakt.

Oto nasi partnerzy na dzień dzisiejszy :