3 Runda Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska w Bochni zostaje odwołana.

Jak podaje Automobilklub Śląski tegoroczna edycja Rajdu Ziemi Bocheńskiej zostaje niestety odwołana. Podczas tej imprezy miała również zostać rozegrana 3 runda RSPS .

Rajd Ziemi Bocheńskiej – odwołanie

Niestety pomimo wielogodzinnych rozmów, dyskusji i analizy różnych wariantów podejmowanych na rzecz organizacji rajdu, tegoroczna edycja Rajdu Ziemi Bocheńskiej nie odbędzie się.
Podjęcie tej decyzji było dla nas wyjątkowo trudne, ale złożyło się na nią kilka czynników, na które niestety bezpośrednio nie mamy wpływu.
Nie bylibyśmy w stanie zorganizować rajdu na takim poziomie jak poprzednie edycje. Nie chcielibyśmy też zorganizować rajdu, który nie spełniałby wypracowanych przez nasz okręg standardów.
W tym roku rezygnujemy, ale czynimy starania, by edycja 2020 doszła do skutku.

Tak oto brzmi komunikat który ukazał się kilka dni temu na stronie Automobilklubu Śląskiego. Cóż zapewne to wielki cios dla miłośników rajdów samochodowych ale życie czasem pisze własne scenariusze. Mamy nadzieję że Automobilklub Śląski w przyszłym roku napotka mniej przeszkód i z powodzeniem wróci z tym właśnie rajdem do rajdowego kalendarza. 

Tą przykrą informację potwierdza też komunikat który pojawił się na oficjalnej stronie rajdu.

7. Rajd Ziemi Bocheńskiej odwołany

W projekcie kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska na sezon 2019 znalazło się sześć rund, jednak niestety już teraz wiadomo, że Rajd Ziemi Bocheńskiej nie dojdzie do skutku.

fot. Janusz Boruta

Siódma edycja imprezy była planowana na 7-8 czerwca, ale ostatecznie przeprowadzenie jej na poziomie znanym z lat ubiegłych okazało się niemożliwe. Prowadzone są jednak starania, aby rajd powrócił do kalendarza w sezonie 2020.

– Niestety, pomimo wielogodzinnych rozmów, dyskusji i analizy różnych wariantów podejmowanych na rzecz organizacji rajdu, tegoroczna edycja Rajdu Ziemi Bocheńskiej nie odbędzie się. Podjęcie tej decyzji było dla nas wyjątkowo trudne, ale złożyło się na nią kilka czynników, na które niestety bezpośrednio nie mamy wpływu. Nie bylibyśmy w stanie zorganizować rajdu na takim poziomie jak poprzednie edycje. Nie chcielibyśmy też zorganizować rajdu, który nie spełniałby wypracowanych przez nasz okręg standardów. W tym roku rezygnujemy, ale czynimy starania, by edycja 2020 doszła do skutku – możemy przeczytać w oświadczeniu Automobilklubu Śląskiego.

 

red.Robert Durczok

Materiały prasowe.