Marcin Biernat o 3 Rundzie RPŚ ATM Rally&Race GC 2017

Tuż przed drugą rundą pucharu Szombierki Rally Cup która odbędzie się 18 czerwca pragniemy wrócić jeszcze do tego co działo się podczas 3 rundy Rajdowego Pucharu Śląska ATM Rally & Race GC 2017. Tym razem to co działo się w Ochabach i Skoczowie opowie nam Marcin Biernat. Zapraszamy do lektury .

Po dwóch rundach Rajdowego Pucharu Śląska zajmowaliśmy dopiero 10 miejsce w klasie CENTO z dorobkiem zaledwie 4 punktów udaliśmy się na 1 rajd Ochabsko-Skoczowski który był 3 rundą pucharu, aby walczyć o nasze wymarzone podium i poprawę naszej sytuacji w pucharze.

Dwa odcinki pokonywane trzykrotnie dawały ok 20km ścigania, OS1 był dosyć szybki za to OS2 był mega techniczny i dodatkowo był na nim łącznik szutrowy. Auto było dobrze przygotowane mimo wcześniejszych problemów z hamulcami, zapoznanie poszło nam dobrze ale piekielnie wysokie temperatury w rajdówce nie pomagały w koncentracji na jeździe. ok godziny 12 przejazd przez rampę na rynku w Skoczowie i ruszamy OS1… miało być na spokojnie, ale już od pierwszego zakrętu zaczęliśmy ostro atakować i udało się wykręcić 2 czas w klasie CENTO! Na OS 2 staraliśmy się pojechać tak aby nie stracić tego wyniku niestety wyprzedziły nas dwie załogi w mocniejszych autach, ale wypadek miał lider klasy i po pierwszej pętli zajmowaliśmy 3 miejsce.

Wyjazd na drugą pętle i ponownie 2 czas w klasie na OS3, niestety pod koniec OS4 “gubimy” 3 bieg i ponosimy straty. Po 2 pętli przewaga ok 5s nad 4 załogą w klasie, brak 3 biegu i 2 odcinki do końca rajdu… OS5 jedziemy biegami 1-2-4 i tak tracimy zaledwie 3,5s do goniącej nas załogi!! OS6 mieliśmy nadzieje na utrzymanie dokładnie 1,69s przewagi, niestety tu nieco zabrakło doświadczenia i dosyć szybo lądujemy poza drogą, na szczęście szybka komenda pilota “gaz! gaz! gaz!” i udało się wrócić na trasę.

Po kilkuset metrach bardzo stanowczo shamowali nas safety po wypadnięciu załogi przed nami(okazało się że załoga była w bezpiecznym miejscu). Na mecie byliśmy pewni spadku poza podium,ale okazało się straciliśmy zaledwie 3s do załogi za nami co dawało nam 4 miejsce ze strata 1,5s do podium, szczęście tego dnia było po naszej stronie i załoga na 2 miejscu miała awarie na ostatnim odcinku co dało nam 3 miejsce z przewagą 0,12s nad 4 załogą!!! 🙂 Klasa CENTO jest niesamowicie wyrównana w tym sezonie i po zdobyciu 6 pkt mamy szanse na walkę o podium całego cyklu, a do końca pozostały 3 rundy w tym dwudniowy rajd w Jastrzębiu Zdroju!! Serdecznie wszystkich zapraszamy!!!

Za możliwość startów dziękujemy naszym sponsorom!!
http://www.motocykle-ustron.pl/
http://drewno.cieszyn.pl/
http://www.okno-styl.skoczow.pl/
http://www.aktiv-gym.pl/
Contel Ustroń telefony komórkowe
Las-ART Profesjonalna ścinka drzew
Szymon Wardas serwis ogumienia Kostkowice
Gałuszka Mechanika Samochodowa Hażlach
Pixel-Art

fot. RallyShot Wojciech Anusiewicz  oraz TuszyńskiRallyFoto

wideo: Kupchuck Records