Na 5 minut przed rajdem – “Rajd Dwóch Gmin Szlakiem Powstań Śląskich” Gorzyce-Godów 2019

Do rajdu pozostało już tylko kilkadziesiąt godzin. W rajdach samochodowych oznacza to że zawodnicy pracują na maksymalnych obrotach. Ostatnie godziny to czas testów i poprawek w samochodach które będzie można zobaczyć na trasie już w sobotę i niedzielę.

Dziś odwiedziliśmy dwie załogi uczestniczące w Rajdowym Pucharze Śląska i zapytaliśmy co słychać przed kolejnym rajdem. 

W klasie K1 do rajdu przygotowuje się załoga  Sebastian Hus i Łukasz Czajda startujący Hondą Civic a w klasie K6 startująca Fiatem CC 1.2 załoga Marcin Biernat i Alicja Biernat

Na pytanie co tam słychać przed Rajdem Dwóch Gmin Szlakiem Powstań Śląskich ? Sebastian w skrócie opisał to tak.

Od ostatniego rajdu drugiej rundy w Gaszowicach byłem zmuszony wymienić karoserie w moim samochodzie.
Zbudowałem więc nowa Hondę w barwach Skody r5
Debiutem  nowej nowej Hondy był start na Szombierki Rally Cup w Bytomiu. Szombierki jednak okazały się dla nas bez serca.
Na pierwszym przejeździe rozerwało nam oponę a na kolejnym odcinku padła pompa od ręcznego. Myśleliśmy że limit pecha już wykorzystaliśmy a tu na kolejnym odcinku awarii uległ lewarek zmiany biegów. I tak na Szombierkach dopiero ostatni odcinek przejechaliśmy bez przygód. Ten ostatni odcinek przejechaliśmy bezawaryjnie i pojechaliśmy go na tyle dobrze że padł naszym łupem.


Przed Rajdem Dwóch Gmin Szlakiem Powstań Śląskich oddajemy auto do ponownego strojenia ponieważ silnik nie trzyma dawnej mocy. Zainwestowaliśmy również w nowe ogumienie i dokonaliśmy zakupu opon  RaceGC . To bardzo dobre gumy i mamy nadzieję że pomogą nam utrzymać się na czarnym i uchroni przed zwiedzaniem zielonego.
Aktualnie po dwóch rundach zajmuje miejsce mistrza w klasie K1 co bardzo mnie cieszy motywuje do jeszcze lepszej jazdy na kolejnej rundzie. Jednak  nie wierzę że uda nam się do końca sezonu utrzymać te pozycje. Jak wiadomo w tej klasie są bardzo dobrzy zawodnicy którzy również będą chcieli wygrać.

 

W klasie K6 załoga Marcin Biernat/Alicja Biernat również nie próżnuje przed rajdem i wszystkie wolne chwile poświęca na pracę w warsztacie. Na pytanie oto co słychać przed rajdem Marcin Biernat mówi krótko :

 

Zbliża się nasz najdłuższy rajdowy weekend w tym sezonie. Dwudniowe zawody w Gorzycach i Godowie będą najdłuższą imprezą w jakiej dotychczas startowaliśmy, 78km jazdy na czas pozwala na nieco spokojniejszą jazdę i próbę kontrolowania swojego tempa. Postaramy się przejechać czysty rajd. W sobotę chcemy utrzymać tempo czołówki w naszej klasie i jeśli się uda to w niedzielę zaatakujemy najwyższe pozycje. Znamy jednak poziom naszych rywali i celujemy w wynik w top5  jeśli uda się to osiągnąć to będziemy zadowoleni z wyniku 🙂


Wraz z Alicją zapraszamy wszystkich do kibicowania już w ten weekend! Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom i partnerom :
Motocykle-Ustroń.pl/ Garden centrum ogrodnicze Korbasowy Dwór/ dj Bola & dj Piter oprawa muzyczna imprez/ Gomell serwis ogumienia/ CONTEL telefony Ustroń/ JESA auto części Ochaby/ Kupchuck Records/ np126p.pl /rajdowka.pl /rajdy24.pl /vifi.pl / RALLYSHOT/ Tuszyński Rally Foto

 

Jak widać zawodnicy ciężko pracują przed rajdem i z niecierpliwością czekają na start w kolejnej rundzie. 

Wszystkim zawodnikom życzymy owocnej pracy przed rajdem i powodzenia na trasach Gorzyc i Godowa Szlakiem Powstań Śląskich.