Oficjalna informacja prasowa Rajdowego Pucharu Śląska El-Instal “Kuźnia 2019”

Oficjalna informacja prasowa Rajdowego Pucharu Śląska El-Instal 2019©
Podsumowanie Rajdu o Puchar Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska 2019.


Otwarcie sezonu w naszym Rajdowym Pucharze Śląska to dla nas nie tylko kolejny rajd organizowany przez nasz zespół, ale przede wszystkim kolejne wielkie wydarzenie. Tym razem byliśmy gośćmi Kuźni Raciborskiej gdzie rajdy samochodowe gościły już wielokrotnie. Rajd wystartował o powitania zawodników przez samego Burmistrza, którym jest pan Paweł Macha. Burmistrz gorąco powitał zawodników w bazie rajdu oraz towarzyszył im podczas startu honorowego w centrum miasta. Gospodarz był też podczas zakończenia rajdu gdzie osobiście gratulował wygranym podczas wręczania pucharów. Również zawodnicy nie zapomnieli o Burmistrzu, któremu Mariusz Cymorek podarował pamiątkowy plakat wspaniałego rajdowego Poloneza. Sam Polonez zaparkowany przed bramą bazy rajdu cieszył się sporym zainteresowaniem nie tylko kibiców, ale również mieszkańców Kuźni Raciborskiej. Ta wspaniała perełka była prawdziwą ozdobą rajdu i mam nadzieję, że już wkrótce będziemy gościć więcej tak wspaniałych samochodów na naszych rajdach. W czasach gdzie rajdowe maszyny są coraz bardziej naszpikowane elektroniką warto czasem spojrzeć też na to, co było kiedyś a obecnie staje się legendą motoryzacyjną. Wspaniałe projekty lat ubiegłych, to również wspaniałe osoby i ciekawe historie, co my, jako organizatorzy zawsze cenimy.

Rajdy w Kuźni Raciborskiej od kilkunastu lat zapisywały się w sportowym kalendarzu miasta i zawsze spotykały się z życzliwością mieszkańców i lokalnych władz. Pomimo tego, jako organizatorzy mieliśmy obawy czy rajd zakończy się pełnym sukcesem. Jak wiadomo w Kuźni od lat organizowano wiele rajdów, jednak były to rajdy w których stratowało zazwyczaj około pięćdziesięciu załóg. Tym razem Kuźnię czekał rajd, do którego zgłosiło się przeszło sto dwadzieścia załóg. Niestety, z przyczyn czysto technicznych, do rajdu mogliśmy dopuścić tylko dziewięćdziesiąt załóg. Taka ilość, pozwalała nam na dotrzymanie przyjętego harmonogramu rajdu. Doceniamy, że tak licznie załogi chcą wystartować w naszych imprezach, jednak na dzień dzisiejszy musimy trzymać się pewnych ograniczeń. Jako organizatorzy wciąż pracujemy nad jeszcze większym usprawnieniem przebiegu imprezy, by jeszcze więcej załóg mogło wystartować w rajdzie. Jednak jest to złożony proces i wymaga czasu. Taki proces wymaga od nas przetestowania wielu rzeczy, które stopniowo wdrażamy od powstania naszego pucharu. Mamy nadzieję, że również zawodnicy swoją dyscypliną i poważnym traktowaniem naszego pucharu w znaczący sposób przyczynią się do zbudowania jeszcze wyższego prestiżu naszych imprez.

 

Rajd to nie tylko trasa i baza rajdu. Rajd to również osoby, które od świtu pracują nad przygotowaniem rajdu. Mamy ogromne szczęście, że udało nam się współpracować z tak wspaniałymi osobami, które przede wszystkim z miłości do rajdów pracują z nami podczas imprezy. Począwszy od biura rajdu aż po służby techniczne i osoby zabezpieczenia, to ludzie, bez których ta wspaniała dyscyplina sportu nie miałaby racji bytu. Dziękujemy z tego miejsca każdej osobie, która swoją pracą i odpowiedzialnością wspiera nas podczas każdego rajdu. Dziękujemy każdej osobie zabezpieczenia, która pilnowała bezpieczeństwa na trasie rajdu, za poświęcony czas i ciężką pracę w terenie. Dziękujemy osobom funkcyjnym, za rzetelność wykonanej pracy i odpowiedzialność, którą się wykazują podczas działań, do których zostali wyznaczeni. Dziękujemy służbom medycznym i strażakom, za czuwanie na bezpieczeństwem rajdu. Nasz rajd to nie tylko kilka osób rozpoznawalnych wśród zawodników, nasz rajd to kilkadziesiąt osób, o których czasem zawodnicy nawet nie wiedzą. Obsługa elektronicznego pomiaru czasu czy obsługa relacji na żywo, to jedne z tych osób, których na radzie zazwyczaj nie widać a ich praca jest tak przecież ceniona. Czymże był by Rajdowy Puchar Śląska bez tak niezawodnego pomiaru czasu czy relacji na żywo z trasy rajdu, okraszonej wywiadami i komentarzem?

Rajdowy Puchar Śląska to praca zespołowa tak jak na rajdowe klimaty przypadło, czyli liczy się zawsze zgrany zespół. Dla każdej z tych osób tego zespołu największą radością jest to, jak doceniają nas zawodnicy, którzy tak chętnie chcą wystartować na naszych imprezach. Cieszymy się, że doceniacie naszą pracę i chcecie startować w naszym pucharze. My w zamian, chcemy zawsze służyć pomocą i być dla Was drodzy zawodnicy.

To dla zawodników powstała nowa strona internetowa naszego pucharu, gdzie chcemy do minimum ograniczyć całą procedurę związaną z zgłoszeniem się do rajdu. Chcemy dać Wam również możliwość promowania zespołu i waszych sponsorów, tworząc dla zawodników profile, dzięki którym kibice mogą Was lepiej poznać i zyskać kilka cennych informacji. Prosimy też zawodników o rzetelne podejście do tematu i wypełnienia swoich profili na stronie, garścią informacji o zespole oraz fotografiami załogi. Strona wymagała sporego nakładu pracy by działała prawidłowo i dawała nam wszystkim możliwość profesjonalnego podejścia do rajdów. Jednak, by wszystko wyglądało i działało profesjonalnie prosimy raz jeszcze do uzupełnienia swojego profilu, a osobom, które już to zrobiły serdecznie dziękujemy. Strona internetowa to kolejny projekt w naszym pucharze, który ma za zadanie lepszą współpracę pomiędzy organizatorem a zawodnikiem i mamy nadzieję, że jest sporym udogodnieniem dla nas wszystkich.

Dodatkowo, dzięki rozbudowie naszej strony, mogliśmy w tym sezonie wprowadzić nową rywalizację zespołową . Cieszymy się że zawodnicy tak chętnie stworzyli zespoły, czy jak kto woli teamy rajdowe składające się z kilku załóg . Taka możliwość walki zespołowej, ma na celu nie tylko jeszcze większą rywalizację ale również daje możliwość szerszej integracji pomiędzy zawodnikami. Obecnie powstało już przeszło dwadzieścia zespołów rajdowych a w każdym zespole jest po kilka załóg. Jak widać rywalizacja zespołowa spotkała się z sporym zainteresowaniem. Dziękujemy też firmie M&M Tuning, która jest fundatorem tego mini pucharu. Warto wspomnieć że podczas pierwszej rundy do rywalizacji teamów, zgłosiło się aż dziesięć zespołów z których dziewięć zdobyło już pierwsze punkty w tym sezonie. Obecnie na prowadzeniu jest Rally Team SANECZNIK Rydułtowy przed Zagłębiowska Grupa Rajdowa i trzecim zespołem Np126p team.

 .

Tworząc nową stronę internetową naszego pucharu, nie pozostaliśmy obojętni na odwiedzających nas dziennikarzy i operatorów kamer czy też licznych fotografów. To dla nich, stworzyliśmy możliwość założenia swojego profilu, w którym mogą zaprezentować siebie i swoją redakcję. To przez utworzony własny profil, formalności związane z uzyskaniem akredytacji sprowadzają się do minimum. Doceniamy pracę, jaką wykonujecie i chcemy by przebiegała na naszych rajdach w sposób bezpieczny i przyjemny. Mamy nadzieję, że nasza strona, choć troszkę ułatwi Wam pracę i z przyjemnością będziecie podążać za naszym pucharem.

Rajd w Kuźni Raciborskiej możemy uznać za udany jako organizatorzy, gdyż dla nas najważniejszym jest bezpieczeństwo wszystkich. Oczywiście nie obyło się bez drobnych rajdowych przygód, ale przecież to właśnie taka, jest ta nasza pasja. Czasem się wygrywa, ale czasem trzeba też zaliczyć pobocze, by wciąż doskonalić swoje umiejętności. Tak jak Wam drodzy zawodnicy zdarzają się drobne pomyłki na trasach rajdu, tak i nam czasem zdarzają się drobne wpadki podczas pracy. No cóż wielu z Was pewnie zauważyło, że mamy jednak rok 2019 a nie 219, chociaż kto wie, gdybyśmy zaczynali w tamtych latach… Może teraz wszyscy organizowalibyśmy mistrzostwa świata? Jak widać wpadki też się czasem zdarzają i pewnie nie unikniemy też kilku w przyszłości, jednak możemy Was zapewnić, że będziemy wciąż zmierzać do dalszego rozwoju. 

Mamy też nadzieję, że również kibice docenią naszą pracę i chętnie będą gościć na naszych odcinkach. W Kuźni Raciborskiej kibice licznie nas odwiedzili i w odpowiedzialny sposób kibicowali zawodnikom, co nas bardzo cieszy. W dużej mierze za bezpieczeństwo na trasie rajdu odpowiadają właśnie kibice i warto o tym pamiętać, wybierając się na trasę rajdu. Jak wiadomo rajdy samochodowe to nie maraton ulicami miasta, rajd to prędkość, adrenalina i sprzęt, który nie zawsze jest niezawodny. Dlatego, wybierając się na rajd zawsze należy pamiętać, że musimy dbać o bezpieczeństwo własne i innych, podczas oglądania tego, co nas tak bawi i daje nam tyle radości. Mamy nadzieję, że organizując nasze rajdy przyczynimy się również do tego, że ilość miłośników rajdów samochodowych w kraju wzrośnie na długie lata.

 

Dla nas, liczy się sport ten wciąż trwał i miał się jeszcze lepiej w kolejnych latach. Tego życzymy wszystkim, którzy w taki czy inny sposób zetknęli się z Rajdowym Pucharem Śląska EL-Instal.
Na kolejny rajd zapraszamy już w maju do Gminy Gaszowice, gdzie rozegrana zostanie kolejna runda pucharu. Jak już informowaliśmy rajd w Gorzycach zostaje przeniesiony na koniec czerwca . Trwają też prace nad tym, by podczas dwudniowego rajdu w Gorzycach zagościć również na terenie sąsiedniej gminy. Mamy nadzieję że sąsiednia gmina, widząc na przykładzie Gminy Gorzyce, zobaczy że w ten sposób można również szeroko promować swój region. Proszę śledzić naszą stronę rajdowypucharslaska.pl gdzie będziemy na bieżąco informować o kolejnych rajdach. W międzyczasie zapraszamy do zapoznania się z wynikami po pierwszej rundzie oraz odwiedzaniem profili zawodników Rajdowego Pucharu Śląska. Pamiętajcie nasze hasło przewodnie pucharu brzmi „Łączy nas pasja” bez względu na to, kim jesteś. Kochasz rajdy, jesteś jednym z nas. Jesteś częścią Rajdowego Pucharu Śląska i my z tego jesteśmy dumni.

Do zobaczenia w Gaszowicach.

Zespół Rajdowego Pucharu Śląska El-Instal 2019©

Foto: Grzegorz Matla, Wojciech Anusiewicz, Jakub Tuszyński