Rajd Dwóch Gmin Szlakiem Powstań Śląskich – “POMOC DLA LAURY”

Podczas Rajdu Dwóch Gmin Szlakiem Powstań Śląskich czyli trzeciej rundy Rajdowego Pucharu Śląska EL Instal organizatorzy zwracają się do wszystkich uczestników imprezy z apelem o pomoc dla Laury Zając.

Zbieramy na roczną rehabilitację Laury Zając w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM

Laura ciężko zachorowała ale jest szansa na powrót do normalnego życia. I to właśnie dla tego warto walczyć do samego końca.
Akcja zbierania środków na pokrycie leczenia zorganizowana została na stronie zrzutka.pl pod tym linkiem :

https://zrzutka.pl/rehabilitacjalauryzajac 

 

W zbiórce wzięły już udział 1 283 osoby których pomoc jest wyliczona obecnie na kwotę 69 350 zł . Potrzebna kwota docelowa to 300 000 zł .Jak widać po zainteresowaniu zbiórką, jest szansa na to że Laura może wrócić do życia z którego my możemy się cieszyć na różne sposoby. Pamiętajmy że każda wpłata przybliża Laurę do tego by również mieć to szczęście i w pełni cieszyć się życiem. Podczas rajdu również zostanie zorganizowana zbiórka dla Laury. Mamy nadzieję że  uzbierana podczas rajdu kwota również przyczyni się do wygranej Laury z ciężką chorobą. Pod spodem, publikuję tekst opisujący dokładniej całą sytuację, której autorem jest mąż Laury walczący o zdrowie żony.

 

Fot.  8 rocznica ślubu Laury i Jarka tym razem na kolejnym turnusie w klinice Neuro-Care w Siemianowicach

 

Laura ma 31 lat. Ukończyła filologię angielską z wyróżnieniem. Uwielbia podróżować i poznawać nowe języki. Dużo czyta i chodzi na spacery z Baxterem — naszym kochanym kundelkiem, który jest z nami od 5 lat. Jest osobą staranną i dokładną. Pomimo choroby ma szansę dalej być sobą.

Pewnego sierpniowego wieczoru, Laura czytała książkę. Poszła do kuchni zrobić herbatę, usłyszałem rozbijający się kubek. Baxter zaczął szczekać. Spytałem co się stało — nie odpowiedziała. Pobiegłem do kuchni, Laura leżała nieprzytomna na podłodze. Pogotowie, szpital, całe noce przy jej łóżku. Z tego okresu najbardziej zapadła mi w pamięć bezradność i niepewność, oprócz tego mało pamiętam. Laura przez miesiąc leżała w szpitalu i absolutnie nikt nie wiedział co jej jest. Ta choroba się praktycznie nie zdarza. Występuje ona u 60 osób na świecie. To jedna osoba na 125 milionów osób. Jest ona dziesięciokrotnie mniej spotykana niż trafienie 6 w lotto. Dzięki determinacji naszej rodziny przypadkiem trafiliśmy na diagnozę.

Autoimmunologiczne zapalenie mózgu z obecnością przeciwciał przeciw NMDA, to choroba, która ciągle jest badana. W dużym skrócie organizm Laury atakuje sam siebie ale w bardzo nietypowy sposób. Nie ma na nią lekarstwa, a jedyna szansa na powrót do życia, które można określić jako normalne jest możliwa tylko dzięki długiej i intensywnej rehabilitacji. To właśnie na nią zbieramy. Teraz Laura jest przykuta do łóżka na oddziale intensywnej terapii, wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną. Walczy z licznymi infekcjami, ponieważ do leczenia niezbędne było osłabienie odporności.


Koszt jednego turnusu (26 dni) rehabilitacji wynosi 25 000 zł. Rozpisany dla Laury plan terapii jest przewidziany na okres 12 turnusów, czyli jednego roku. Przez rok musimy wydać 300 000 zł na to, żeby Laura mogła siedzieć, stać, jeść i oddychać normalnie. A to dopiero początek, początki są najtrudniejsze. Przez ten rok chcielibyśmy przystosować Laurę do dalszego prowadzenia rehabilitacji w domu.

Laura została wypisana z oddziału intensywnej terapii. Jest w domu, w którym nie ma dla niej warunków. Najlepszą opcją jest skierowanie jej bezpośrednio na rehabilitację. Bardzo długo biłem się z myślą o to czy prosić obce osoby o pomoc, ale teraz, gdy przytrafiła się okazja i jest miejsce na turnusie rehabilitacyjnym, podjąłem decyzje. Jeśli jesteście w stanie jakkolwiek pomóc i realnie wpłynąć na jej życie, będziemy wam wdzięczni, teraz i zawsze

Z góry chciałbym bardzo podziękować za każdą przekazaną złotówkę. Dzięki Wam, ludziom o WIELKICH SERCACH moja żona ma szansę na powrót do samodzielnego i szczęśliwego życia.

 

Strona zrzutka.pl potwierdza zgodność opisanej historii z dostarczoną dokumentacją medyczną przesłaną podczas organizacji zrzutki dla Lury.

Raz jeszcze apelujemy o pomoc finansową i udostępnianie tej akcji na swoich profilach w sieciach społecznościowych. Pozdrawiamy wszystkich uczestników nadchodzącego rajdu.

Zespół Rajdowego Pucharu Śląska El-Instal 2019 :

Artur Bal – Organizator Pucharu.

Grzegorz Czarnik – Organizator Pucharu.

Robert Durczok – Koordynator Medialny Pucharu.