Rajdowy Puchar Śląska El-Instal – nowa klasa OPEN

Organizatorzy Rajdowego Pucharu Śląska El-Instal kolejny raz postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom zawodników startujących w tym pucharze. Po wprowadzeniu rywalizacji zespołowej składającej się teamów, w której zgłoszonych jest kilka załóg, nadszedł czas na powstanie nowej klasy.

Największa ilość sugestii wprowadzania nowej klasy wpłynęło z najmocniejszej klasy pucharu K4. Sugestie dotyczyły dopuszczenia zawodników którzy chcieli wystartować na oponach nie posiadającej homologacji E. Organizatorzy szanując zdanie i oczekiwania zawodników postanowili utworzyć nową klasę noszącą nazwę “OPEN”.

W tej klasie może wystartować każdy zawodnik bez względu na pojemność silnika i rodzaj stosowanych opon. Mamy nadzieję że powstanie nowej klasy przyczyni się do jeszcze ciekawszej rywalizacji tego pucharu. Mamy kolejny dowód na to jak bardzo organizatorzy liczą się z zdaniem zawodników co jest bardzo istotnym czynnikiem dalszego rozwoju imprez pod sztandarem Rajdowego Pucharu Śląska. Organizatorom gratulujemy podejścia do zawodników i życzymy kolejnych udanych pomysłów.