Rajdowy Puchar Śląska EL-Instal Rajd o Puchar Burmistrza Kuźni Raciborskiej 2019

Kuźnia Raciborska to miejsce które już dawno wpisało się na rajdową mapę Śląska. Już od kilkunastu lat co roku do Kuźni Raciborskiej na wiosnę zjeżdżają się rajdówki z południowej części kraju. Rajdowa tradycja w tym mieście jest nam już znana i doceniana, dlatego nie dziwi mnie fakt że Kuźnia Raciborska doczekała się tak dobrej imprezy jak Rajdowy Puchar Śląska. 

Już 31 Marca właśnie w Kuźni Raciborskiej zainaugurowany zostanie tegoroczny Rajdowy Puchar Śląska El-Instal 2019. Organizatorzy pucharu przygotowali po zimowej przerwie dla zawodników  dwa asfaltowe odcinki specjalne, w tym, jeden o długości 4,6 km i drugi 3,5 km które pokonywane będą czterokrotnie co daje łącznie 32,4 km oesowych.

Przed nami pierwszy rajd i kolejny sezon Rajdowego Pucharu Śląska który wciąż się rozwija i przyciąga coraz więcej załóg w tym załogi z całej Polski. Na trasach tego pucharu nie dziwą już załogi z takich miejsc jak Zakopane czy Warszawa a czasem nawet z Mazur czy też Pomorza. Wspomniałem o rozwoju tego pucharu i z moich informacji które posiadam wiem że ten sezon będzie sezonem szczególnym. Pokuszę się nawet o stwierdzenie iż będzie to sezon najważniejszy dla tego pucharu. W tym sezonie organizatorzy zaplanowali jedną imprezę która być może zmieni wszystko. Na dzień dzisiejszy nie mogę zdradzić szczegółów ale możecie mi wierzyć że zapowiada się w tym roku mała rewolucja która zdziwi niejednego miłośnika rajdów.

Foto: Wojciech Anusiewicz / Rajdowy Puchar Śląska 2019/ Rajd o Puchar Wójta Gminy Gorzyce 2019

Cieszy fakt że ten puchar wciąż się rozwija i robi dobre imprezy o których jest głośno nie tylko w naszej części kraju co przyciąga nowe załogi. Taki stan rzeczy podnosi klasę rajdów a zawodnicy nie mogą narzekać na stagnację w rywalizacji. Już poprzedni sezon pokazał że od pierwszego do ostatniego rajdu  nie ma “pewniaków” na pudło sezonu  gdyż co rusz  pojawiał się ktoś nowy kto mieszał w wynikach.

Mam nadzieję że i podczas tej rundy RPŚ czyli  “Rajd o Puchar Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska 2019″nie zabraknie nowych załóg które podniosą miejscowym poprzeczkę jeszcze troszkę wyżej. Obserwując ostatnio to co pojawia się w materiałach udostępnionych przez zawodników za pośrednictwem internetu można stwierdzić że “miejscowi” nie próżnują w garażach i na testach.

Foto: Wojciech Anusiewicz / Rajdowy Puchar Śląska 2019/ Rajd o Puchar Wójta Gminy Gorzyce 2019

Jednym słowem w końcu mamy rajdową wiosnę. Myślę że po tej zimowej przerwie lista zgłoszeń będzie zamknięta tak szybko jak to miało miejsce w ubiegłorocznym sezonie gdzie po kilku godzinach od otwarcia na liście zaczynało brakować miejsc. 

Przed rajdem w Kuźni Raciborskiej lista zostanie otwarta 11.03.2019 o godzinie 19.00 Zgłoszenie do rajdu można wysłać tylko poprzez stronę pucharu i konto zawodnika, który musi być założony na stronie www.rajdowypucharslaska.pl o czym informują nas organizatorzy w poniższym komunikacie który ukazał się wczoraj na portalu FB.

Witamy wszystkich miłośników motosportu po zimowej przerwie. Już 31 marca zapraszamy was do Kuźni Raciborskiej gdzie odbędzie się 1 Runda Rajdowego Pucharu Śląska El-Instal. Czekają na was dwa asfaltowe odcinki specjalne (4,6km i 3,5km) pokonywane czterokrotnie co daje na rozgrzewkę 32,4 km.
Jak zawsze o bezpieczeństwo na trasie zadba Junior Rally Team Delegatura Cieszyn .
Pomiar czasu wraz z prezentacją wyników online , wiadomościami sms do zawodników z wynikami oraz modułem kto na trasie dzięki niezawodnej aparaturze WBRaceTime1000.
Transmisję LiveVideo z jednego z odcinków wraz z wywiadami przeprowadzi Race Live Tv
Ciepły posiłek dla uczestników przygotuje Restauracja Zdrojowa.
Nagrody dla zwycięzców dzięki M&M Auto-Tuning Auto Service P T A Sanecznik Globgum – Rybka Serwis RACE GC
Zapraszamy
Wpisowe płatne w całości 450 zł
Długość odcinków specjalnych 32,4 km
Elektroniczny pomiar czasy wraz z prezentacją wyników
Transmisja Live Video
Posiłek dla uczestników
Nagrody dla zwycięzców
Zapisy ruszają 11.03.2019 godzina 19.00 tylko poprzez stronę i konto zawodnika

www.rajdowypucharslaska.pl

 

Novum Rajdowego Pucharu Śląska to start nowej oficjalnej strony pucharu gdzie każdy zawodnik może się zarejestrować i założyć profil swojego zespołu wraz z pilotami i samochodami startującymi z danym zawodnikiem. Dzięki nowej stronie wszystko co wiązało się z zgłoszeniem do imprezy teraz stało się bajecznie proste czyli tak jak przystało na XXI  wiek. 

Pewnie wszyscy już jesteśmy głodni rajdowych emocji ale na szczęście zimowa przerwa już za nami. 

Dla przypomnienia jak to w Kuźni bywało w ubiegłych latach, zaprezentuję materiał z rajdu organizowanego przez nasz portal .

Watch this video on YouTube.

Będąc jedną z tych osób które zapisały się również  jako organizator w historii rajdów tego miasta, tym bardziej cieszy mnie fakt że znów możemy spotkać się w Kuźni Raciborskiej. Tak więc do zobaczenia w Kuźni Raciborskiej 31 marca.

Pozdrawiam Robert Durczok.

 

Foto by: Wojciech Anusiewicz.