Rajdowy Samochodowy Puchar Śląska SKJS w Głubczycach

Już w najbliższą sobotę, w Głubczycach podczas Rajdu Ziemi Głubczyckiej wystartuje kolejna druga runda Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska SKJS . Zapraszamy do udziału w tej wspaniałej imprezie i życzymy udanej zabawy oraz dużo rajdowych emocji.

Wszelkie informacje związane z tym rajdem można znaleźć na stronie organizatora 2 rundy RSPŚ (SKJS)

w tym miejscu .

Rajd Ziemi Głubczyckiej

Poniżej publikujemy listę zgłoszeń do 2 rundy RSPŚ SKJS w Głubczycach

 

 

Informacja prasowa, 24 kwietnia 2019 r.

 

Na początek Głubczyce – rusza sezon rajdowych mistrzostw Śląska 2019

 

Już za nieco ponad trzy tygodnie rozpocznie się tegoroczna rywalizacja o tytuły w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska. Pierwszą odsłoną zmagań będzie Rajd Ziemi Głubczyckiej – zupełnie nowa impreza w kalendarzu tego cyklu. Organizatorzy zawodów, czyli Automaster Klub przygotowali kompaktową trasę z dwoma zróżnicowanymi odcinkami specjalnymi o długości 7,24 i 7,2 km.

 

Podobnie jak w poprzednim sezonie, także i w tym roku kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska składa się z sześciu rund. Trzy z nich organizowane są w województwie śląskim, jedna w małopolskim, a dwie – w opolskim. I to właśnie na Opolszczyźnie ponownie odbędzie się impreza inaugurująca tegoroczne RSMŚl. Mowa o Rajdzie Ziemi Głubczyckiej, którego bazą – jak nazwa wskazuje – będzie miasto Głubczyce.

 

Rywalizacja sportowa na asfaltowych odcinkach specjalnych wytyczonych na południowym zachodzie województwa rozpocznie się w sobotę, 18 maja o 8:33, kiedy to pierwsza z załóg wyruszy na trasę próby Idared o długości 7,24 km. Drugi odcinek w pętli nosi nazwę Golden i liczy niewiele mniej, bo 7,2 km, a rozpocznie się o 9:16. Oba oesy będą przejeżdżane trzykrotnie, co oznacza, że walka o zwycięstwo rozegra się na łącznym dystansie 43,3 km. Pomiędzy poszczególnymi pętlami zawodników czekają 30-minutowe przerwy na serwis przy Zespole Szkół Mechanicznych w Głubczycach. Warto podkreślić, że Automaster Klub przygotował dla zawodników zupełnie nowe próby – niewykorzystywane do tej pory w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

 

Rajd Ziemi Głubczyckiej to nie tylko zawody zaliczane do kalendarza RSMŚl, lecz także 2. runda GO+Cars Historycznego Pucharu Południa, czyli cyklu powołanego z myślą o zawodnikach, którzy chcą się ścigać historycznymi rajdówkami. Oprócz tego, na trasach wokół Głubczyc będą mogli się sprawdzić zawodnicy bez licencji sportu samochodowego. Z myślą o nich organizatorzy przeprowadzą zawody w formule Super KJS, czyli imprezę przeznaczoną dla kierowców i pilotów, którzy rozpoczynają swoją rajdową drogę.

 

Ceremonię zakończenia 1. Rajdu Ziemi Głubczyckiej zaplanowano na Rynku w Głubczycach. Pierwsza z załóg spodziewana jest na mecie w sobotę, 18 maja o godzinie 16:27.

 

Michał Czapko, dyrektor Rajdu Ziemi Głubczyckiej: – Przygotowując trasę pierwszej edycji Rajdu Ziemi Głubczyckiej skupialiśmy się na tym, by zapewnić zawodnikom wysokie walory sportowe. Zależało nam przede wszystkim na tym, by wytyczyć odcinki, które będą wymagające i zróżnicowane. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że drogi w okolicach Głubczyc nie są zbyt kręte i trudne, ale to tylko pozory. Na trasie jest wiele zdradliwych miejsc, szybkich zakrętów, ale także wąskich partii wymagających od załogi dużej precyzji i rzetelnej pracy na zapoznaniu. Myślę, że każdej ambitnej załodze ukończenie tych zawodów przyniesie dużo satysfakcji.

 

A tu można pobrać i zobaczyć mapki planowanego rajdu.