RPA przed startem.

Już w najbliższą niedzielę rusza nowy puchar rajdowy w naszym regionie . Mowa oczywiście o RPA czyli Rajdowy Puchar Amatorów który już w tamtym roku zapowiadał pierwsze starty . RPA miało być w ubiegłym sezonie kontynuacją RPPRajdowka.pl jednak kilka przeciwności losu nie pozwoliło na starty w 2017. Maćkowi Migurze który do końca walczył o przetrwanie RPPR-u pomimo tych niepowodzeń wystarczyło zapału i determinacji by jednak ten cykl rajdowy został powołany do życia.

Niestety moje życie zawodowe skomplikowały sprawy organizacyjne z RPPR-em i brak czasu z mojej strony sprawiły że kolejne rajdy Maciek musiał by przygotować sam. Jak wielki ogrom prac związanych z przygotowaniem rajdu wie tylko ten kto kiedyś chociaż po części był zaangażowany w powstanie rajdu. Dlatego też w tym miejscu należą się słowa uznania dla Maćka który postanowił jednak za wszelką cenę kontynuować to co kiedyś razem robiliśmy w AMK Ślązak i potem na własną rękę w RPPR .

Dzięki Bogu ten rajdowy świat wciąż ma kilku niezłych zapaleńców którzy są na tyle zwariowani by zrobić coś takiego jak rajd samochodowy. Tym zapaleńcem okazał się Krzysztof Henkel który zgodził się zostać partnerem Maćka. Krzysiek już podczas RPPRu pomagał nam trochę drukując naklejki na własny koszt za co raz jeszcze osobiście chcę mu podziękować . 

 

I tak w nowym składzie powstał RPA w którym pomagają też i inne osoby dzięki którym już w niedzielę kolejny raz w Gaszowicach będzie można zobaczyć rajdową rywalizację . Gaszowice znane od lat jako rajdy ARS klubu AMK Ślazak  zawsze przyciągały sporo załóg jednak w tym roku Maciek postanowił kontynuować to co zapowiadano jeszcze w RPPR . Zapowiadano że chociaż rajdy będą się odbywać w miejscowościach znanych z ARS-ów Ślązaka to będą to zupełnie nowe rajdy w nowej oprawie i po nowych odcinkach. Jak wiadomo idea ta została w RPA i w niedzielę będziemy mogli zobaczyć nowe odcinki w Gaszowicach .

Jest to naprawdę wielki wyczyn organizatorów którzy uzyskali przychylność władz lokalnych na poprowadzenie rajdu nowymi trasami . Ogromne podziękowania należą się też władzom Gminy Gaszowice za chęć kontynuacji tej rajdowej tradycji którą jedenaście lat temu zapoczątkował na tej ziemi AMK Ślązak .

Często spotykam się z opinią by może lepiej było by się całkowicie odcinać od tego co robił Ślązak . Cóż Ślązak był w tym regionie istnym pionierem rajdowym i można go lubić lub nie ale zwoje zasługi jako pionierski puchar ma do dziś i tego mu odbierać nie można .

Hm, USA też miało swoich pionierów na drewnianych wozach a dziś jest światową potęgą . Tego też życzę organizatorom RPA by na podwalinach tego co zapoczątkował Ślązak poprzez i krótki epizod z RPPR zbudowali coś co kiedyś będzie jednym z najlepszych pucharów w kraju . Raz jeszcze życzę powodzenia organizatorom w sprawach organizacyjnych a zawodnikom udanej i ciężkiej rywalizacji . Kibicom życzę dobrej słonecznej pogody i emocji których pewnie nie zabraknie. 

Pozdrawiam i do zobaczenie na trasie w Gaszowicach. Robert Durczok. 

Dodaj komentarz