Skoczowski Rally Sprint w Rajdowym Pucharze Śląska 2019

Po ostatniej trzeciej rundzie Rajdowego Pucharu Śląska, czyli po Rajdzie Szlakiem Powstań Śląskich Gorzyce-Godów 2019 emocje trwały jeszcze kilkanaście dni. Był to jeden z najbardziej wymagających rajdów jakie do tej pory zorganizował RPŚ.

Po tak ciężkim rajdzie organizatorzy postanowili dać zawodnikom troszkę inną formę walki o punkty w pucharze. Tą inną formą ma być Rally Sprint Skoczowski, jednak taka forma zawodów nie oznacza nudy i braku emocji. To nie pierwszy RallySprint w wykonaniu RPŚu i można być pewnym, że walka pomiędzy zawodnikami będzie równie zacięta jak na poprzednich trasach pucharu. Kolejna runda to kolejna możliwość zdobycia cennych punktów do wygrania całego Rajdowego Pucharu Śląska.

4 runda planowo miała się odbyć w Bielsku Białej i miała być rundą z wizą PZMotu. Niestety jednak z przyczyn niezależnych od Automobilklubu Beskidzkiego i organizatorów Rajdowego Pucharu Śląska El-Instal rundę tą przeniesiono na inny termin (prawdopodobnie listopad lub grudzień)

W takiej oto sytuacji w kalendarzu pojawił się Skoczowski Rally Sprint, który w latach ubiegłych również cieszył się wielkim uznaniem wśród zawodników i kibiców. W tym roku zawody składać się będą z czterech pętli po docinku którego długość sięga prawie sześciu kilometrów .

Trasa jak przystało na rajdy organizowane w tej części Śląska Cieszyńskiego nie będzie pozbawiona wielu ciekawych technicznych partii. Te 23 kilometry to dla wielu załóg szansa na przybliżenie się do wygrania pucharu który już przekroczył swój półmetek. Mamy pewność że będzie to kolejny dobry rajd pod sztandarem RPŚu a o szczegółach napiszemy już wkrótce po wydaniu oficjalnej informacji prasowej organizatora.

Fot: Akredytacje RPŚ – Grzegorz Matla/Wojciech Anusiewicz/Jakub Tuszyński.

Pozdrawiam Robert Durczok.