Święta, święta i co po świętach ?

Witam w świąteczny Lany Poniedziałek który jest jednym z nielicznych poniedziałków który da się lubić . W tym roku zabrakło na naszym portalu życzeń co było spowodowane szlabanem jaki miałem nadany przez żonę 🙂 . Ktoś się śmieje ? No śmiejcie się, śmiejcie. Zdziwicie się ale tu stanę murem za moją żoną. W ostatnim czasie można zauważyć że większość z nas nie potrafi żyć bez tego czym jest internet . Czy to nas nie zmienia i czy możemy bez tego wynalazku żyć ?. Czy nie warto czasem odstawić to w kąt i poświęcić ten wolny świąteczny czas rodzinie , czas którego ciągle nam brakuje. Mam nadzieję że wielu z Was tak właśnie zrobiło i teraz z naładowanymi bateriami ma siłę do działania.

 

Naładowane baterie przydadzą się na pewno nam wszystkim, czyli organizatorom i zawodnikom oraz technikom z obsługi rajdu. Jak chodzi o organizatorów, to jak zwykle mamy ręce pełne roboty . W RPPR wciąż gonimy z papierami i organizujemy sprzęt potrzebny na 7 maja . W środę czeka nas z Policją objazd trasy,  która troszkę różni się tym co było do tej pory w Kuźni Raciborskiej . Jak pamiętam takiej konfiguracji i przebiegu trasy w Kuźni jeszcze nie było. Mamy nadzieję że trasa zostanie zaakceptowana przez Policję i zatwierdzony zostanie nasz plan zabezpieczenia. Nasz pierwszy pucharowy odcinek to 2.100 metrów a drugi 2.500 metrów planowane są 4 pętle z krótkimi “dojazdówkami” Wciąż poszukujemy osób najważniejszych podczas rajdu czyli osób zabezpieczenia “Safety”. Do obsługi potrzeba nam 50 osób, które zabezpieczą naszą trasę i dopilnują porządku podczas rajdu.  Więcej informacji podamy już wkrótce gdyż daleki jestem od “obiecanek cacanek” Teraz dużo rzeczy nie zależy tylko od nas i mamy nadzieję że zrobiliśmy wszystko co tylko było można zrobić by 7 maja o 10:30 w Kuźni Raciborskiej wystartował nasz pierwszy rajd w tym roku.

 

To tyle jak chodzi o działania w RPPR . Jeszcze więcej pracy w tym tygodniu czeka organizatorów RPŚ którym pozostał niecały tydzień do startu 2 rundy Rajdowego Pucharu Śląska w Gminach Chybie i Strumień

A oto co napisał o tej rundzie sam organizator pucharu.

Ekipa AtmRally&RaceGc pragnie zaprosić was do wzięcia udziału w 2 Rundzie Rajdowego Pucharu Śląska pod nazwą -Rajd Dwóch Gmin -Chybie , Strumień.
Dzieki uprzejmości władz Gmin ,przychylności mieszkańców oraz pomocy instytucji państwowych ,przygotowaliśmy dla was dwa odcinki specjalne drogowe o nawierzchni asfaltowej ich długość to – 4,9 km oraz 3,5 km. Pokonać będzieci je mogli po trzy razy co daje 6 odcinków specjalnych o łącznej długości 25,2 km. Pomiar czasu oraz prezentacja wyników online wykonana będzie za pomoca aparatury WBRaceTime1000 .
Zabezpieczeniem trasy oraz łącznością zajmuje sie Junior Rally Team .
Dla tych którzy z jakiś powodów muszą zostać w domach zapewnimy live transmisję z trzech kamer , reporterem prowadzącym będzie Robert Durczok z portalu rajdowka.pl.Transmisja dostępna będzie na stronie www.rajdowypucharslaska.pl
Podczas oczekiwania na kolejną pętlę rajdu będziecie mogli posilić się w Zyza.Wóz gorącą kawę dostrczy wam Quattro Coffee
Zapraszamy

OS-1,3,5 – 3,5 km
OS-2,4,6- 4,9 km
Łączna długość 25,2 km

Lista Zgłoszeń

A oto reszta dokumentów opublikowanych przez organizatorów czyli ATM Rally i Race GC.

Regulamin
http://www.serwer1422594.home.pl/2runda2017/regulamin2runda.pdf
Druk zgłoszenia pdf
http://www.serwer1422594.home.pl/2runda2017/drukzgloszenia.pdf
Druk zgłoszenia xls
http://www.serwer1422594.home.pl/2runda2017/drukzgloszenia.xls
Akredytacja Media
http://www.serwer1422594.home.pl/2runda2017/wniosekakredytacyjny.pdf
Regulami Akredytacja
http://www.serwer1422594.home.pl/2runda2017/regulaminakredytacjamedia.pdf

Jak widać lista zgłoszeń jest już wypełniona po brzegi i nic w tym dziwnego bo RPŚ wciąż się rozwija a organizator robi dobrą robotę . Oczywiście w ramach współpracy “3Pucharu”  nie zbraknie tam naszej pomocy dla RPŚ-u . Jak wiadomo organizatorzy kolejny raz przygotowali sprzęt do przeprowadzenia relacji na żywo z bazy rajdu oraz odcinków specjalnych.  Również tym razem powierzono nam rolę konferansjera który będzie dla was prowadził przekaz z bazy rajdu . 

Życzymy wszystkim miłego dnia i odpoczynku w rodzinnym gronie . Odpocznijcie dobrze bo jak widać czeka nas aktywna wiosna.

Pozdrawiam i do zobaczenia w Chybiu 23 Kwietnia.