Tydzień do startu.

 

 

 

 

 

 

Witam serdecznie na tydzień przed startem 2 rundy RPPR czyli “Rajd o Puchar Wójta Gminy Gorzyce 2017″która  odbędzie się 23 Lipca w Gminie Gorzyce.

Dziękujemy wszystkim startującym którzy odpowiedzieli na nasz apel o wysłanie zgłoszenia do dnia dzisiejszego . Mam nadzieję że wybaczycie nam to ponaglenie ale musieliśmy podjąć decyzję, o tym czy rajd ma się odbyć czy też nie. Jak pewnie wiecie nasza druga runda jest rajdem, w którym naszym największym partnerem jest Gmina Gorzyce a załogi będą rywalizować o Puchar Wójta Gminy Gorzyce. Nie chcąc narażać nikogo na niepotrzebne wydatki i zbędnie poświęcony nam czas, musieliśmy jak to się mówi, wiedzieć na czym stoimy . Jak widać apel dotarł do wystarczającej liczby załóg byśmy mogli dalej przygotowywać rajd . Dziękujemy 🙂

Co do przygotowań to wszystko układa się po naszej myśli a Gmina Gorzyce zapewni nam dobrą gościnę . Mamy dobrą lokalizację bazy rajdu gdzie odbędzie się też Festyn Rowerowy z licznymi atrakcjami, jednym słowem będzie to fajny festyn ludzi pasjonujących się jazdą na kółkach, tych na dwóch i tych na czterech. Nie zabraknie dla załóg poczęstunku i miejsca gdzie będą mogli sobie posiedzieć wspólnie pod zadaszeniem przy kawie czy nawet wacie cukrowej 🙂 .

Oczywiście nie zamykamy listy startowej i można się jeszcze zgłaszać aż do 21 Lipca, do czego gorąco zachęcamy. Można też jeszcze składać wnioski o akredytacje prasowe .

Rajd w Gorzycach będzie zabezpieczany przez osoby wynajętej przez nas firmy która szczyci się zabezpieczaniem takich imprez jak np. testy dla Kajetana Kajetanowicza i innych znanych załóg . Firma ta bardzo przywiązuje uwagę do tego co jest w planie zabezpieczenia i postępuje zgodnie z tym dokumentem zatwierdzonym przez Policję i inne urzędy.

Tu nasz apel do wszystkich fotografów i operatorów kamer oraz dziennikarzy, by złożyli wnioski akredytacyjne, a w dniu rajdu odebrali kamizelki i identyfikatory w biurze zawodów. Tylko tak oznaczeni będą mieli dogodną możliwość wykonania swojej pracy. Wszystkie osoby bez wyżej wymienionych identyfikatorów i kamizelek, będą traktowani przez osoby zabezpieczenia jako intruzi . Piszę to jednak w przekonaniu że osoby zwane jako “Media” są już na tyle obeznane z tematem że uszanują nasz apel i starania, o to by rajd ten odbył się bez zbędnych opóźnień itp.  Jesteśmy otwarci na wszelkie zgłoszenia o udzielenie akredytacji i nie wymagamy legitymacji prasowej. Wiemy że Media to nie tylko wielkie tytuły prasowe, ale również osoby których pasją jest fotografia i rajdy w jednym zestawieniu.

Chcemy by rajd był ucztą dla wszystkich i do tego dążymy . Prosimy również kibiców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas rajdu i sportowy doping ulubionych załóg, w sposób nie przekraczający zdrowego rozsądku i ogólnie pojęte bezpieczeństwo. W szczególności prosimy mieć oko na tych najmłodszych kibiców, gdyż im można wybaczyć brak zdrowego rozsądku, ale to właśnie od nas dorosłych uczą się prawidłowego zachowania podczas takich imprez sportowych . Wiemy że kibice rajdowi dużo wiedzą o rajdach, ale czy przekonywanie o tym osób zabezpieczenia podczas rajdu jest na miejscu ? Podczas rajdu odpowiedzialną za dany odcinek trasy jest osoba zabezpieczenia a nie pan Janek czy pani Małgosia i to właśnie ta osoba wie lepiej czy w tym miejscu jest bezpiecznie czy też nie. Proszę Was drodzy kibice nie dyskutujmy z Safety tylko dla tego że jest nim młodsza osoba. Pamiętajcie że Safety jest po to by każdy tą imprezę wspominał dobrze i chciał na nią wrócić za rok.

Strona 2 Rundy RPPR z dokumentami do pobrania.

2 Runda RPPR Rajd o „Puchar Wójta Gminy Gorzyce 2017”

 

Nowością w naszym pucharze jest to że nie punktujemy tzw “Generalki”  Jednak tym razem “generalka” zostanie nagrodzona przez sklep motoryzacyjny Mroauto.pl . I tak oto powstała klasa “Generalka Mroauto.pl”  dziękujemy sponsorowi za możliwość uhonorowania tej najszybszej trójki rajdu.

To tyle informacji na dziś a już pod koniec tego weekendu pojawią się kolejne informacje związane z organizacją rajdu. Mamy nadzieję że czeka nas prawdziwe rajdowe święto w Gorzycach, które ucieszy nie tylko uczestników ale również mieszkańców miejscowości Gminy Gorzyce czyli Odry,Rogowa,Gorzyc,Olzy i Uchylska .

Na koniec lista zgłoszonych do rajdu załóg, myślimy że lista jest bardzo ciekawa a rywalizacja będzie zacięta.

Lista Zgłoszeń z dnia 14 Lipca

 

Pozdrawiamy i do zobaczenia w Gorzycach.