Z Bogiem na Oesach.

Wiele już pewnie widzieliście na niejednym rajdzie . Tak ja też już swoje widziałem, ale to co zobaczyłem podczas 2 rundy RPPRajdowka.pl  w Gorzycach …..

Na parę dni przed startem Rajdu o Puchar Wójta Gminy Gorzyce 2017 na listę zgłoszeń wpywało jeszcze kilka zgłoszeń . Wśród nich jedno  należało do załogi Robert Augustyn / Zbigniew Cieślar w samochodzie Peugeot 206 w klasie K3 . Nic w sumie wielkiego, jest rajd to i są zgłoszenia. Ucieszyłem się jednak widząc że pojawiła się załoga której do tej pory jakoś nie miałem okazji poznać.

Tu miałem też okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z księdzem Robertem oraz Alicją Ziębą i Michałem Legierskim podczas Rajdu o Puchar Wójta Gminy Gorzyce 2017 czyli 2 rundy RPPRajdowka.pl

W piątek po próbie łączności radiowej wróciłem do domu i postanowiłem sprawdzić co tam się dzieje w internecie . Po jakimś czasie natrafiłem na informację o wspomnianej załodze. I to co zobaczyłem bardzo mnie zaciekawiło .

Czy można trafić poprzez rajdy z czymś innym co nie dotyczyło by samego rajdu ?

Można trafić z reklamą opon czy innych rajdowych wynalazków, można trafić z jakąś np. akcją charytatywną lub przekazem typu “Piłeś nie jedź”. A czy można poprzez rajdy trafić do ludzi z tym co ma do powiedzenia Bóg ?

Fot Grzegorz Matla Robert z Zbyszkiem podczas rajdu 2 rundy RPPRajdowka.pl 2017

Takiej misji podjął się ksiądz Robert Augustyn którego miałem okazję poznać podczas naszego rajdu w Gorzycach . Jakim jest człowiekiem ? Sami się przekonacie, wystarczy udać się na jeden z kolejnych rajdów. Już jutro w Jastrzębiu Zdroju ksiądz Robert wystartuje w 4 rundzie Rajdowego Pucharu Śląska EL-Instal . Rajd odbędzie się w sobotę i niedzielę więc jest trochę czasu by poznać Roberta chociażby w Bazie Rajdu pod Halą Widowiskowo-Sportową w Jastrzębiu Zdroju.

A kim tak naprawdę jest nasz rajdowy kolega ?  Oto co znalazłem :

Przedstawiamy Wam wspólny projekt Fundacji z Pasją i ks. Roberta Augustyna pt. Najważniejsze Skrzyżowanie

Najważniejsze Skrzyżowanie to MISJA połączona z PASJĄ. To projekt skupiony na głoszeniu Ewangelii z wykorzystaniem bezkompromisowej formy przekazu – samochodu rajdowego obklejonego w wersety Biblijne. Starty w amatorskich rajdach samochodowych i uczestnictwo w wielu charytatywnych i kościelnych imprezach to cele szczegółowe, które są realizowane tak aby Ewangelia dotarła do jak największej liczby odbiorców.

O pomysłodawcy:

Robert Augustyn

ksiądz, perkusista, były instruktor narciarski, od dziecka pasjonat i miłośnik rajdów samochodowych. Urodził się w Wiśle 20 Sierpnia 1988 roku. Z powołania jest księdzem. Jest to jego służba, zawód i styl życia. Aktualnie pełni obowiązki wikariusza w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach-Szopienicach. Zanim został księdzem przez ostatnie 16 lat z zamiłowaniem grał na perkusji w kilku zespołach. Dziś gra nadal, prowadząc charytatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Jeździł na nartach ucząc niegdyś innych i zaszczepiając w nich pasję narciarstwa. Brał udział w amatorskich rajdach samochodowych, jako pilot a z czasem, jako kierowca. Do momentu studiów swoim pasjom poświęcał wiele czasu. Dziś, już jako ksiądz chce kontynuować swoje życiowe pasje dzieląc się nimi z innymi, a także wykorzystując je, jako narzędzia do  służby Bogu .

Jedną z nich są właśnie rajdy samochodowe. Od najmłodszych lat, tata zabierał go na odcinki (oesy) Rajdu Wisły, który wówczas przebiegał bardzo blisko rodzinnego domu. Już jako dziecko został pasjonatem tego wyjątkowego sportu, a w wieku 14 lat wziął udział jako pilot w pierwszym rajdzie. Do momentu otrzymania prawa jazdy, spędził wiele godzin na prawym fotelu ucząc się teorii, którą już niebawem zastosował, po zakupie swojego pierwszego samochodu. Dziś posiadając doświadczenie i nadal wielkie zamiłowanie,  powrócił  do rajdów.

Rajdy samochodowe to dla niego o wiele więcej niż tylko ściganie się i odczuwanie adrenaliny. Rajdy są częścią jego osobowości. A aktualnie stają się także jego misją.

Fot Hanna Skaba Podczas 2 Runda RPPRajdowka.pl Gorzyce 2017

 

Przykład Roberta to przykład na to że rajdowcy to ludzie którzy w rajdach widzą czasem coś więcej niż chęć zażycia kolejnej dawki szaleńczej adrenaliny. Jest to kolejny przykład na to że rajdy to nie samochody a ludzie. Ludzie ciekawi i zawsze pełni pasji i otwartości na innych.

Robert Augustyn tu jako perkusista.

Trzymamy kciuki za księdza Roberta i będziemy kibicować załodze z Słowem Bożym na rajdówce. Mamy też nadzieję że będzie też okazja porozmawiać i przeżyć kolejny udany rajdowy weekend za sprawą Rajdowego Pucharu Śląska EL-Instal.

Do zobaczenia jutro w Jastrzębiu Zdroju .

Link do imprezy : https://www.facebook.com/events/1502925649787049/