Załogi po rajdzie… Rajd Dwóch Gmin Szlakiem Powstań Śląskich

Kilka dni przed rajdem w Gorzycach i Godowie mogliśmy zobaczyć jak wyglądają przygotowania do rajdu dzięki załodze Marcin Biernat i Alicja Biernat w Fiat Cinquecento oraz  Sebastian Hus i Łukasz Czajda  w Honda Civic. Dziś kilka słów po rajdzie przekazał nam Marcin Biernat który wraz z Alicją dotarł do mety rajdu, co uważa za w pełni satysfakcjonujący wynik. Oczywiście była podczas tego rajdu też walka o podium ale o tym przeczytacie w nadesłanym materiale Marcina. Sebastian Hus i Łukasz Czajda niestety mieli mniej szczęścia i po defekcie Hondy nie ukończyli rajdu. O przygodzie Sebastiana napiszemy już wkrótce a teraz zapraszam do materiału nadesłanego przez Marcina.
Foto Grzegorz Matla amigamedia@wp.pl
Rajd dwóch Gmin Szlakiem Powstań Śląskich czyli 3 runda Rajdowego Pucharu Śląska. Dwa dni ścigania, 15 odcinków specjalnych o łącznej długości 78km.
Według niektórych załóg rajd był za szybki, jak dla nas rajd był szybko/techniczny, nie możemy zaprzeczać że do fanów szybkich i prostych odcinków nie należymy ale odcinki w Gorzycach mimo że były mega szybkie miały w sobie też momenty techniczne gdzie liczyło się szanowanie prędkości i dobra linia jazdy, a odcinek w Godowie który pierwszy raz zagościł w pucharze Śląska to już była próba mega genialna!! Było tam wszystko wąska i szeroka droga, ostre hamowania, szczyty, zakręty na odwagę oraz techniczne i ciasne miejsca! Jak dla nas to chyba najciekawszy odcinek w tym sezonie! Dla nas rajd zaczął się tragicznie problem z odnalezieniem się w rajdówce na pierwszej pętli i na samym starcie strata sięgała 20s do lidera. Kilka rozmów z kolegami/rywalami z serwisu opłaciło się i poprawiliśmy nasze tempo na 2 pętli notując przy tym 4 czas na najszybszym odcinku ze stratą zaledwie 2s do 1 miejsca. Z góry chce podziękować za rady i motywacje Malinie, Cinusiowi, Wojtkowi i Gumbasowi oraz niezawodnej pilotce Alicji 🙂 Drugi dzień zmagań już był całkiem inny od samego początku czuliśmy się bardzo dobrze i mogliśmy walczyć o poprawę 5 miejsca z soboty. Niestety czołówka naszej klasy jechała jak z nut i udało się jedynie poprawić o 1 pozycję, 4 miejsce zawsze jest najgorsze dla sportowca, jednak tym razem ten wynik bardzo nas satysfakcjonuje i pozytywnie nastawia do walki w kolejnych rundach w tym sezonie. Naszym celem na 3 ostatnie rundy jest utrzymanie tempa z Gorzyc, a przede wszystkim utrzymanie samochodu w takiej formie w jakiej było w Gorzycach, zero awarii i zero stresów z tym związanych powoduje że chce się ścigać i walczyć o każdy milimetr drogi 🙂 Bardzo dziękujemy organizatorom za kolejne udane zawody, wszystkim którzy pomogli w przygotowaniu auta a także naszym sponsorom bez których nie mielibyśmy możliwości startowania.
Kolejna runda we wrześniu w Bielsku Białej!

Watch this video on YouTube.

 

Dziękujemy za wsparcie:
Motocykle-Ustroń.pl
Garden centrum ogrodnicze
Korbasowy Dwór
dj Bola & dj Piter oprawa muzyczna imprez
Gomell serwis ogumienia
CONTEL telefony Ustroń
JESA auto części Ochaby